PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a politykąRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Edukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Konferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w Malborku

Konferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w MalborkuKonferencja podsumowująca prace z zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w Malborku

W dniach 29-30 listopada, blisko 100 osób, wzięło udział w międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu VIII Spotkań im. Macieja Kilarskiego Prace konserwatorskie w zespole kościoła NMP w Malborku. Próba podsumowania.

Muzeum Zamkowe w Malborku od 2004 roku organizuje konferencje pod zbiorczym tytułem „Spotkania Malborskie”. Są one forum prezentacji badań z zakresu historii, historii sztuki, kultury, konserwatorstwa - problematyki bliskiej inż. arch. Maciejowi Kilarskiemu (1922-2003). Cykl ten jest symbolicznym upamiętnieniem oraz wyrazem szacunku i wdzięczności dla wieloletniego pracownika Muzeum Zamkowego w Malborku i członka Rady Muzealnej, konserwatora zabytków, historyka sztuki, wybitnego badacza architektury zamku malborskiego. Był on autorem wielu prac badawczych i opracowań naukowych, dotyczących głównie zamku w Malborku, jak też aktywnym uczestnikiem powojennej odbudowy miasta Gdańska i malborskiej warowni.

Tym razem, celem spotkania było przedyskutowanie najbardziej istotnych problemów związanych z założeniami programowymi i realizacją prac. Dyskusja była bardzo intensywna, wielowątkowa i momentami emocjonalna, ale utrzymana koleżeńskim tonie. Przyniosła wiele interesującego materiału, inspirującego do dalszych działań. Wygłoszone referaty i najważniejsze głosy w dyskusji zostaną opublikowane.

 

 

NS