PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleStraty wojennePodcast Posłuchaj MuzeumRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / KONFERENCJA PRASOWA W MUZEUM

KONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUMKONFERENCJA PRASOWA W MUZEUM

6 kwietnia br., w odrestaurowanej przestrzeni kościoła NMP na Zamku Wysokim w Malborku odbyła się konferencja prasowa, podsumowująca realizację projektu „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP”. Przybyłych na spotkanie gości oraz zaproszonych dziennikarzy przywitał dyrektor Mariusz Mierzwiński, który w krótkim wstępie przedstawił znaczenie realizacji projektu dla zwiększenia atrakcyjności turystycznej Muzeum Zamkowego. 
O programie zrealizowanych prac opowiedział kurator Muzeum ds. konserwacji architektury Mirosław Jonakowski.
Z kolei swoje refleksje nt. realizacji robót przedstawił przedstawiciel wykonawców – szef jednej z firm tworzących konsorcjum realizujące roboty – Marcin Kozarzewski.
Do dyspozycji dziennikarzy był również kierownik projektu inż. Leszek Natora. 
Konferencję prowadził z ramienia Muzeum Marek Stokowski.
Po serii wystąpień osób zaangażowanych w projekt oraz po odpowiedziach na zadawane przez dziennikarzy pytania, odbyło się oprowadzanie kuratorskie po nowo otwartych wnętrzach, które poprowadził kurator Mirosław Jonakowski.

NS