PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Konferencja „Żuławy w 1945 roku. Źródła z niedalekiej przeszłości” 10 listopada 2016 r.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w trzeciej z kolei konferencji popularnonaukowej z cyklu „Żuławy w 1945 roku”. Edycja 2016 nosi podtytuł „Źródła z niedalekiej przeszłości” i poświęcona jest prezentacji szerzej nieznanych dotąd w historii zagadnień związanych z najnowszą historią naszego regionu.

Dwie poprzednie edycje spotkań z cyklu „Żuławy w 1945 roku” przeprowadzone w 2014 i 2015 roku oraz towarzyszące im publikacje spotkały się bardzo licznym i pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców regionu. Ufamy, że zaproponowana w tym roku konwencja spotkania w Nowym Dworze Gdańskim również spotka się z zainteresowaniem.

Organizatorami spotkania są: Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim.

Szczegółowy program znajdą Państwo w załącznikach. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książek

związanych z najnowszą historią regionu wydawanych przez Muzeum Stutthof.

Zaproszenie na konferencję – pobierz (jpg)

Program na konferencję - pobierz (jpg)

 

Zapraszamy serdecznie 10 listopada o godzinie 11.00 do Żuławskiego Parku Historycznego.

 

NS