PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenne60-lecie BiennaleWystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna online

Wydarzenia / KONKURS - wygraj kalendarz MZM na rok 2022

KONKURS - wygraj kalendarz MZM na rok 2022

Zapraszamy na noworoczny konkurs! Podzielcie się z nami ciekawym, zabawnym lub wzruszającym wspomnieniem związanym z Muzeum Zamkowym w Malborku. Dla autorów najciekawszych opowieści wyłonionych przez Komisję Konkursową mamy 5 kalendarzy MZM na rok 2022 - 2 kalendarze ścienne ze zdjęciami uznanej fotograf sztuki Eli Białkowskiej  i 3 ekologiczne kalendarze książkowe. Na Wasze historie czekamy do poniedziałku, 10 stycznia o 23:59!

 

REGULAMIN KONKURSU: https://docs.google.com/document/d/1BuQkFBrMGyUO0RFWu7vXUBF9ZCNDzoPA/edit?usp=sharing&ouid=107182799968066112765&rtpof=true&sd=true

 

Więcej informacji o kalendarzach:

http://sklep5549667.homesklep.pl/pl/new/1/phot

 

1. Kalendarz ścienny ze zdjęciami wybitnej artystki fotografika Elżbiety Białkowskiej, która specjalizuje się w dokumentacji sztuki i spędziła w Muzeum Zamkowym w Malborku ponad rok, tworząc niesamowite obrazy zamku, jego okolic, naszych kolekcji oraz wystaw czasowych. Elżbieta Białkowska dd 30 lat mieszka we Włoszech, w Toskanii. Działając na arenie międzynarodowej, od ponad dwudziestu lat ściśle współpracuje z artystami i kuratorami, dokumentując wystawy, projekty i dzieła sztuki eksponowane w muzeach, galeriach i na biennale sztuki. Dokumentowała prace artystów takich jak Anish Kapoor, Jeff Koons, Antony Gormley, Katarzyna Kozyra oraz dokumentowała wy- stawy w takich miejscach jak Fondazione Prada – Milano, Gallerie degli Uffizi – Firenze, Hayward Gallery – London, Brooklyn Museum – NY, Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji . Aktulnie wspólpracuje z Palazzo Strozzi - Firenze, Centro Pecci Arte Contemporanea - Prato, Instytutem Szwajacrskim w Rzymie i równocześnie z wieloma artystami i kuratorami. Jej zdjecia ukazaly sie w wielu ważnych czasopismach i publikacjach o sztuce. W 2011 roku stworzyła OKNOstudio, jedno z pierwszych na świecie, specjalizujące się w fotograficznej dokumentacji sztuki współczesnej, będące jednocześnie laboratorium dla młodych fotografów.

 

2. Wyjątkowy, kalendarz książkowy na rok 2022, który został wyprodukowany z wykorzystaniem pozostałości powstałych podczas procesów przetwórstwa jabłek. Naturalny, ekologiczny i podlegający recyklingowi. Papier powstał z pozostałości jabłek, które są suszone i zamieniane w proszek na dobę przed ich utlenieniem. Następnie pozyskiwana jest celuloza do produkcji papieru oraz materiały ekologiczne przypominające ekologiczną skórę do produkcji okładki. Proces ten gwarantuje minimalny wpływ na środowisko.

 

NS