PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna onlineKonferencja spotkania malborskieWystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / "Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie

"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie"Korona królów" na zamku w Malborku - prace na planie

„Korona królów” serial o średniowiecznej Polsce, produkowany przez Telewizję Polską, to kolejna produkcja filmowa realizowana we wnętrzach malborskiego zamku.

Od 29 do 31 stycznia 2018 roku na zamku kręcone są sceny zjazdu królów w 1335 roku w węgierskim Wyszehradzie.

Do Malborka przyjechali aktorzy, którzy wcielili się w następujące role: Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Pełka), Dariusz Siastacz (Vok Karavarz), Mateusz Król (Kazimierz), Andrzej Popiel (Bolko), Jan Wieczorkowski (Łęczycki), Jacek Kopczyński (Nekanda), Saniwoj Król (Jan Luksemburski), Jan Marczewski (Wacław Luksemburski), Jan Krzysztof Szczygieł( Karol Robert), Bartłomiej Krat (Henryk vov Plauen), Karol Pocheć (Markward von Sparemberg), Jacek Krautforst (Konrad von Bruneistein). W rolę Elżbiety wcieliła się Katarzyna Czapla.

Ekipa filmowa  rozpoczęła pracę od kręcenia scen na krużgankach Zamku Wysokiego i w kapitularzu. We wtorkowy ranek na zamek wjechały konie. Do godzin przedpołudniowych zdjęcia kręcone były w przejściach bramnych i na moście. Później ekipa wróciła do kapitularza.  W środę plan filmowy przeniesie się do Pałacu Wielkich Mistrzów oraz do fos.

Przy realizacji zdjęć w Malborku pracuje około 150 osób ekipy serialu oraz 80 rekonstruktorów w zależności od dnia. Odcinki kręcone na zamku będzie można obejrzeć w kwietniu.

 

Warownia nie została na ten czas zamknięta dla zwiedzających. Zamek można zwiedzać, jednak z wyłączeniem tych  miejsc na czas zdjęć. Służby zamkowe na bieżąco informują turystów o utrudnieniach w zwiedzaniu.

NS