PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wystawa Malbork między sacrum a politykąPodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Kurtyna wodna na zamku

Kurtyna wodna na zamku

Bramka z wodną mgiełką otwarta została przy zamku. To inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Malborku, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Urzędu Miasta w Malborku. 
- Przy bramce zamontowany jest kranik z woda pitną dla ludzi, a niżej poidełko dla zwierząt – mówi Krystyna Babirecka, prezes Wodociągów i Kanalizacji w Malborku. - Woda spełnia wszystkie normy i nadaje się do spożywania. 
W bramce jest też gniazdo USB, dzięki któremu będzie można naładować tablet czy telefon.
Atrakcja stoi na chodniku przy ul. Starościńskiej niedaleko wejścia głównego do zamku. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Tam najlepiej pasowało podłączyć bramkę do sieci  wodno-kanalizacyjnej z uwagi na przyłącza.
- Mam nadzieję, że wiele osób znajdzie tu ochłodę w upalne dni – dodaje Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku. – Zapraszamy na zamek.

NS