PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa "„Jaćwingowie – zapomniani wojownicy” w Muzeum Zamkowym w Malborku oddział w SztumieKonferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Międzynarodowa Konferencja ”World Heritage Route Grand Tour of the Baltic Sea”, Wilno 27-28 IV 2016

Międzynarodowa Konferencja ”World Heritage Route Grand Tour of the Baltic Sea”, Wilno 27-28 IV 2016

O tendencjach w światowej turystyce dyskutowano podczas międzynarodowej konferencji ”World Heritage Route Grand Tour of the Baltic Sea” w Wilnie. Sesję zorganizowały dwa miasta z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO: Visby i Wilno. Uczestniczyli w niej gospodarze wybranych obiektów z Listy UNESCO, które znajdują się w krajach wokół Morza Bałtyckiego oraz Norwegii. Stronę polską reprezentował Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Marek Stokowski, główny specjalista ds. współpracy z zagranicą z malborskiej warowni. Referaty i prace warsztatowe koncentrowały się na tematyce tzw. dróg kulturowych, stanowiących silny trend rozwojowy światowej turystki. Współpracujące ze sobą od trzech lat obiekty nadbałtyckie, wśród nich Zamek Malbork, stawiają sobie za cel stworzenie własnej trasy kulturowej, która spinałaby je ze sobą dzięki infrastrukutrze informacyjnej oraz uzupełniającym się wzajemnie treściom przekazywanym w każdym z tych miejsc. 
Uzupełnieniem prac konferencyjnych był raut w Ambasadzie Królestwa Szwecji oraz znakomity koncert symfoniczny w Filharmonii Wileńskiej.

NS