PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” 20 kwietnia ‒31 grudnia 2022 r. Sala wystaw czasowych, tzw. Łaźnia na Zamku ŚrednimNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / Ministerialna wizyta

Ministerialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizyta

Jarosław Selin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gościł w czwartek 1. września na zamku.

Wiceminister rozpoczął swoją wizytę w Malborku od udziału w uroczystościach upamiętniających wybuch II Wojny Światowej przy Pomniku Celników Polskich. Następnie, w towarzystwie dyrekcji Muzeum Zamkowego odbył czterogodzinny spacer po zamku.

Długa wizyta pozwoliła na to, by pokazać odrestaurowaną warownię w całej okazałości. Gość zainteresowany był wszystkimi najnowszymi wystawami oraz efektem prac konserwatorskich w zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim; zwiedził praktycznie każdy zakątek Muzeum łącznie z wejściem na najwyższą wieżę widokową.

- Z ministrem Selinem rozmawialiśmy również o bieżących problemach i potrzebach – mówi Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku. – Jest to obiekt, który cały czas wymaga uważnego traktowania oraz profesjonalnych, odpowiedzialnych decyzji.