PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Edukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumWystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Muzeum Zamkowe z wizytą w Toronto

 

Toronto
28.11 – 02.12.2011

 

W dniach 28.11 – 02.12.2011 na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Toronto (Kanada) Muzeum Zamkowe w Malborku przeprowadzi szereg prezentacji w Toronto.

Tematem wystąpień będzie Odbudowa Zamku w Malborku po 1945 roku, a także nowa wystawa stała na zamku pt. Bursztynowe konteksty, dostępna dla zwiedzających od 26. listopada br. Prelegentem ze strony zamku jest dr Anna Sobecka, kurator wystawy Bursztynowe konteksty.

Do organizacji spotkań przyłączyło się Royal Ontario Museum w Toronto, przedstawiciele środowisk akademickich, Uniwersytet w Toronto, biura podróży, a także środowiska bursztynnicze.

Agenda spotkań wygląda następująco:
28.11 prezentacja w Royal Ontario Museum
29.11 spotkanie w Konsulacie w Kanadzie ze środowiskami akademickimi, nauczycielami itp.
30.11 spotkanie na Uniwersytecie w Toronto

Cykl prezentacji w Toronto jest ukoronowaniem obchodów 50-lecia Muzeum Zamkowego w Malborku oraz długofalowej współpracy Konsulatu RP w Toronto i Muzeum Zamkowego w Malborku.
 

NS