PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskieMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Straty wojenne

Wydarzenia / Najsmaczniejszy Jarmark Adwentowy Pomorza

 

Obejrzyj relację z jarmarku na TV Malbork

Najsmaczniejszy Jarmark Adwentowy Pomorza 2010

Pobierz program Jarmarku (pdf)

Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku Mariusz Mierzwiński i Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski zapraszają na Najsmaczniejszy Jarmark Adwentowy Pomorza.

Myślą przewodnią Jarmarku jest zaszczepienie na gruncie malborskim idei funkcjonowania jarmarków adwentowych tak popularnych w całej Europie oraz prezentacja regionalnych potraw wykonanych przez rodzimych wytwórców.

Jarmark będzie jedynym adwentowym wydarzeniem artystycznym i kulinarnym w mieście, które zagwarantuje odbiorcom niesamowite przeżycia związane z magią nadchodzących świąt. Nasz jarmark powinni odwiedzić wszyscy ci, którzy przepadają za piernikami, grzanym winem i innymi świątecznymi delikatesami. Przedzamcze w tym okresie będzie przepięknie udekorowane: ogromne choinki, mnóstwo kolorowych światełek, barwne stragany pełne świątecznych smakołyków i wyrobów rękodzieła artystycznego związanego z okresem Bożego Narodzenia. Atrakcją Jarmarku będą pokazy kulinarne, warsztaty rękodzieła, spotkania z Mikołajem oraz liczne konkursy z nagrodami. Przy okazji, goście mogą zostać dla kogoś Świętym Mikołajem i wspomóc Mikołajkową Akcję dla Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny Na Skarpie w Malborku kupując ręcznie dekorowaną bombkę choinkową na jednym ze stoisk na Najsmaczniejszym Jarmarku.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Malbork

Patroni medialni: Telewizja Polska Oddział Gdańsk, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, Wrota Pomorza

NS