PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a politykąRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Podcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Norweska wizyta studyjna

Norweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjnaNorweska wizyta studyjna

W dniach 19 – 23 października b.r. Muzeum Zamkowe w Malborku gościło dziesięcioosobową grupę pracowników Muzeum Sunnhordland i zabytkowego klasztoru Halsnøy w Norwegii. W ramach podróży studyjnej nasi goście zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku, zabytki Fromborka i Elbląga, a także Sopot, stary Gdańsk i wybrane muzea w tym mieście.

We wtorek 20 października, w Centrum Konferencyjnym Karwan odbyło się robocze spotkanie z gośćmi z Sunnhordland. Pracownicy MZM zaprezentowali wybrane aspekty działalności naszej placówki. Pozwoliło to na podjęcie dyskusji nad kwestiami konserwatorskimi, organizacyjnymi i edukacyjnymi, oraz stanowiło przestrzeń do i nawiązaniem bezpośrednich kontaktów zawodowych z pomiędzy muzealnikami z Polski i Norwegii.

Wizyta studyjna Partnerów z Norwegi była jednym z trzech działań zaplanowanych w ramach projektu pn. "Działania konserwatorskie w zamku Malbork i w zabytkowym klasztorze Halsnøy – wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami z Polski i Norwegii, w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej część "b", MF EOG 2009 - 2014.

NS