PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj MuzeumWystawa WieliczkaStraty wojenne

Wydarzenia / Oblężenie Malborka 2016 – weekend w średniowiecznej atmosferze

Oblężenie Malborka 2016 – weekend w średniowiecznej atmosferzeOblężenie Malborka 2016 – weekend w średniowiecznej atmosferzeOblężenie Malborka 2016 – weekend w średniowiecznej atmosferzeOblężenie Malborka 2016 – weekend w średniowiecznej atmosferze

Piątek, 22 lipca był pierwszy dniem Oblężenia Malborka. Uczestnicy tej imprezy co roku stają się świadkami historycznej epopei, która w 1410 roku znalazła swój finał pod murami malborskiego zamku. Ci, którzy przybyli w piątek, mieli już okazję oglądać pokazy konne w Fosie Południowej oraz zacięte pojedynki piesze w Fosie Północnej. Były też pokazy sokolnicze, artyleryjskie, kuglarstwa i żonglerki oraz prezentacja uzbrojenia rycerskiego. Zainteresowaniem cieszył się Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych. Na najmłodszych czekał Gród Dziecięcy. Każdy mógł też wieczorem wziąć udział w Rycerskiej Przygodzie na Zamku, czyli nocnym zwiedzaniu oraz największej, tytułowej atrakcji – inscenizacji Oblężenia Malborka. 
Na turystów, którzy zjadą do Malborka w weekend czeka jeszcze więcej atrakcji. W sobotę (23 lipca) o 10.30 odbędzie się parada uczestników Oblężenia Malborka. Przez dwa dni można będzie przyglądać się turniejom konnym, pieszym, pokazom sokolniczym czy przyjść na koncert muzyki dawnej. W sobotni wieczór na uczestników czeka inscenizacja Oblężenia Malborka.
Dokładny program imprezy oraz mapkę znajdziecie w naszych ulotkach. Dzięki nim traficie wszędzie na czas. Zapraszamy i jednocześnie przypominamy zmotoryzowanym, że samochody najlepiej zostawiać na parkingach po drugiej stronie Nogatu, w Kałdowie. Oszczędzi to stania w korkach.

NS