PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a politykąStraty wojenneEdukacja muzealna onlineKonferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / Od piątku 19. czerwca dostępna jest dla publiczności pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego w Malborku

Od piątku 19. czerwca dostępna jest dla publiczności pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego w Malborku

Szanowni Państwo!

Od piątku 19. czerwca dostępna jest dla publiczności pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego w Malborku.

Nasi goście mogą eksplorować nie tylko tereny zamkowe, a więc część Przedzamcza, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurza, ale i wnętrza – historyczne i wystawowe.  Otworzą się przed Państwem na powrót m.in.: Wielki Refektarz, Pałac Wielkich Mistrzów, infirmeria, wystawy bursztynu, oręża europejskiego i broni orientalnej, kościół Najświętszej Panny Marii, refektarz konwentu – niegdyś funkcjonujący okazjonalnie jako kapitularz, kuchnia, cela więzienna, izby dostojników zakonnych, klasztorna świetlica i wieża sanitarno-obronna Gdanisko.

Zwiedzanie odbywać się będzie z pomocą audio-przewodników (starannie dezynfekowanych!), z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa sanitarnego.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia zamku, sprzedaży biletów oraz czasie i regułach zwiedzania znajdą Państwo na stronie: www.zamek.malbork.pl .

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do spotkania na żywo z najwspanialszym zamkiem średniowiecznej Europy – obiektem z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 

Z rycerskim pozdrowieniem,

Dr hab. Janusz Trupinda

Dyrektor

Muzeum Zamkowego w Malborku

 

NS