PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuWieczór zakochanych na zamku w Malborku 14 lutego 2023Edukacja muzealna onlineStraty wojenne

Wydarzenia / ODKRYWCY NA ZAMKU

ODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKUODKRYWCY NA ZAMKU

W dniach 17-19 marca w Ośrodku Konferencyjnym Muzeum Zamkowego spotkali się członkowie Polskiego Oddziału Klubu Odkrywców (THE EXPLORERS CLUB), zrzeszającego kilkudziesięciu najwybitniejszych polskich badaczy i odkrywców – polarników, speleologów, żeglarzy, himalaistów, dziennikarzy i archeologów. Stowarzyszenie to, które zostało założone w 1905 r. w USA i ma siedzibę w Nowym Jorku, nastawione jest na promocję i postęp w badaniach terenowych i eksploracji naukowej. Oddział Polski ma siedzibę w Warszawie, a na jego czele stoi aktualnie archeolog profesor Uniwersytetu Warszawskiego Mariusz Ziółkowski, kierownik Ośrodka Badań Prekolumbijskich i profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Santa María w Arequipie w Peru.
W ramach spotkania malborskiego, które współorganizowało Muzeum Zamkowe, odbył się otwarty dla publiczności wykład nt. odkryć w największej atrakcji turystycznej Ameryki Południowej – peruwiańskim mieście Inków Machu Picchu, wygłoszony przez tamtejszego dyrektora pionu badawczego José Bastante.

NS