PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"60-lecie BiennaleStraty wojenne

Wydarzenia / Otwarcie Kościoła Najświętszej Marii Panny

 baner

 

W żadnym innym muzeum nie można zobaczyć figury pokrytej ponad 300 tysiącami elementów mozaiki, czy też 10 kilometrów murów obronnych. Zamek malborski to największy ceglany obiekt na świecie zbudowany z 50 milionów cegieł. To jeden z niewielu zamków, który nigdy nie został zdobyty, a dziś odzyskuje dawną świetność. Ostatnie nieodbudowane po wojnie części zamku – kościół Najświętszej Marii Panny wraz z kaplicą św. Anny i największą na świecie – ponad ośmiometrową figurą Madonny z Dzieciątkiem, po ponad dwóch latach wytężonej pracy budowniczych i konserwatorów zostają otwarte dla zwiedzających.


Zapraszamy od piątku do niedzieli 15–17 kwietnia 2016 roku na specjalnie przygotowany na otwarcie tej części zamku program. Będą spacery kuratorskie z konserwatorami, spacery rodzinne, warsztaty, koncerty, piknik edukacyjny, a całość zakończy wieczorne widowisko z użyciem mappingu, laserów, światła i dźwięku. Wszystko w atrakcyjnych cenach.


Piątek | 15 kwietnia | DZIEŃ EDUKACYJNY – szczególnie zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami


Sobota
niedziela | 16–17 kwietnia | DNI OTWARTE – liczne atrakcje w promocyjnej cenie


PROGRAM OTWARCIA KOŚCIOŁA NMP (pobierz)


UWAGA
| Liczba miejsc ograniczona - zachęcamy do kupna biletów on-line


HISTORIA ODBUDOWY KOŚCIOŁA NMP (pobierz)

 

NS