PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w Sztumie

Wydarzenia / Otwarcie naszej wystawy pt. "Wspólne dziedzictwo" w Nordhorn

 Otwarcie naszej wystawy pt. "Wspólne dziedzictwo" w Nordhorn Otwarcie naszej wystawy pt. "Wspólne dziedzictwo" w Nordhorn Otwarcie naszej wystawy pt. "Wspólne dziedzictwo" w Nordhorn

W piątek, 14 czerwca, przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Malborku i miasta Malborka uroczyście otworzyli w Nordhorn, w mieście partnerskim, wystawę pt.: "Wspólne Dziedzictwo".  Tym razem wystawa gości w pięknej bibliotece miejskiej.

Z ramienia Muzeum Zamkowego w uroczystościach udział wzięła Beata Stawarska - zastępca dyrektora Muzeum  oraz Marek Charzewski, burmistrz Miasta Malborka  i Katarzyna Fabiańska, odpowiedzialna w malborskim magistracie za kontakty z miastami partnerskimi.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy, po krótkim wystąpieniu Burmistrza Nordhorn –Thomasa Berlinga oraz przewodniczącego Komitetu Partnerskiego - Achima Haminga, zaproszeni goście wysłuchali wykładu dr hab. J.Trupindy pod tytułem „Wspólne dziedzictwo. Strategia zamku malborskiego 2019-2021”, który odczytała Katarzyna Fabiańska.

Przepiękne zdjęcia przedstawiające Zamek w Malborku, w Sztumie i w Kwidzynie oraz najważniejsze zabytki miasta przyciągnęły uwagę licznie przybyłych gości i z pewnością zachęcają do przyjazdu do Malborka. Wystawa pozostanie w bibliotece miejskiej przez dwa miesiące. Umieszczona jest w centralnym punkcie budynku, dlatego zobaczyć ją będzie miało okazję wielu mieszkańców Nordhorn.

Ekspozycja w Nordhorn jest kontynuacją cyklu wystaw MZM w miastach partnerskich. W kwietniu została otwarta w Monheim nad Renem, a na początku czerwca w Kilkenny i w Galway w Irlandii. Wkrótce rozpoczną się rozmowy z pozostałymi miastami partnerskimi Malborka. Jest to doskonała forma promocji nie tylko zamku, ale również miasta, co jest jednym z głównych celów partnerskiej współpracy.

W sobotę polska delegacja promowała miasto i zamek podczas Festiwalu Święta Kultur na straganie Miast Partnerskich zorganizowanym w Klasztorze Frenswegen w Nordhorn.

 

NS