PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenneNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” 20 kwietnia ‒31 grudnia 2022 r. Sala wystaw czasowych, tzw. Łaźnia na Zamku Średnim

Wydarzenia / Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”

Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”

W kontekście obchodów Dni Malborka 6 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00, w przyziemiu Pałacu Wielkich Mistrzów odbyła się uroczystość otwarcia wystawy "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”.

Trzecia już ekspozycja z realizowanego w bieżącym roku cyklu: „Nabytki i dary Muzeum Zamkowego w Malborku z lat 2005-2014", poświęcona została zabytkom związanym z miastem i zamkiem. Ekspozycję otworzył wicedyrektor Rafał Mańkus, który szczególnie podziękował wszystkim darczyńcom przekazującym do zbiorów Muzeum zabytkowe przedmioty. Następnie Bartłomiej Butryn – kurator wystawy, opowiedział o zaprezentowanych w jego wyborze wyrobach malborskiego rzemiosła artystycznego oraz zgromadzonych w trzech kolekcjach muzealnych: Dokumentacji Historycznej, Gabinecie Rycin i Kolekcji Malarstwa, widokach miejskiej zabudowy i wnętrz zamkowych.