PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleStraty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Prosimy o oddawane głosów na projekt Muzeum Zamkowego w Malborku

Prosimy o oddawane głosów na projekt Muzeum Zamkowego w Malborku

1 czerwca zostały ogłoszone nominacje w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”, w ramach którego przyznawane są nagrody w trzech kategoriach: „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja i Multimedia”.

W plebiscycie bierze również udział Muzeum Zamkowe w Malborku. W kategorii „Wystawa” zostaliśmy nominowani do grona finalistów za organizację wystawy czasowej „Mądrość zbudowała sobie dom…Państwo krzyżackie w Prusach”. Przypominamy, że na ekspozycji otwartej w dniach 14 września - 17 listopada 2019 r. zaprezentowaliśmy ponad 700 obiektów z Austrii, Francji, Holandii, Niemiec, Watykanu oraz polskich instytucji i kościołów. Wiele z nich po raz pierwszy dostępnych było szerszej publiczności. Celem wydarzenia było ukazanie złożoności życia w państwie krzyżackim we wszystkich aspektach jego funkcjonowania, nie tylko podbojów militarnych, które najczęściej są omawiane przy tej tematyce, ale również organizacji państwa i, co najciekawsze, codziennej egzystencji jego mieszkańców.

„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. Plebiscyt składa się z dwóch etapów. Ostateczny wybór zwycięzców odbywa się w II etapie poprzez głosowanie internautów. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Można oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii. Konkurs trwa do 30 czerwca.

 

Zapraszamy do głosowania! Dziękujemy za głosy oddawane na projekt Muzeum Zamkowego w Malborku.

NS