PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneWernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieEdukacja muzealna online60-lecie Biennale

Wydarzenia / Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy".

 Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy". Relacja z otwarcia wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy".

28 maja w Łaźni Infirmerii odbył się wernisaż wystawy " W przededniu wielkiej odbudowy".  Dyrektor Janusz  Trupinda dokonał otwarcia wystawy a kurator Justyna Lijka  wprowadziła Gości w tematykę ekspozycji.

Podróże kształcą! Podróże pozostawiają wspomnienia!
O takich wspomnieniach zapisanych na kartkach papieru i utkanych z kontemplacji ceglanej materii opowiada nowa wystawa w malborskim zamku.
W 1794 roku przyjechał do Malborka Friedrich Gilly, towarzysząc swojemu ojcu Davidowi w podróży służbowej. Jej celem było opracowanie przez Davida planów rozbiórki lub przebudowy krzyżackiej warowni na magazyny wojskowe.
Dwudziestodwuletni wówczas Friedrich, wędrując po zamku, dostrzegł jego gasnące piękno i szkicował jego obraz. Wykonane wówczas rysunki odmieniły historię nadnogackiej warowni…

 

Zapraszamy! Wystawa otwarta do 30 września 2019 r.

 

NS