PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Rodzinne wyprawy rycerskie 2019

Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019Rodzinne wyprawy rycerskie 2019

RODZINNE WYPRAWY RYCERSKIE 2019

 

Od 15 lat w Muzeum Zamkowym realizowane są Rodzinne Wyprawy Rycerskie. Stanowią podsumowanie całorocznych działań edukacyjnych prowadzonych dla dzieci z Malborka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W trakcie Wyprawy, młodzi malborczycy podzieleni na zespoły, wędrują po zamku ze swoimi bliskimi. Poszukują Mistrzów Drogi. Aby ich odnaleźć muszą wykazać się nie tylko znajomością terenu, ale również wiedzą zdobytą podczas wielu zajęć. Mistrzowie czekają na drużyny ze specjalnymi zadaniami adresowanymi zarówno do dzieci jak i do rodziców.

 

Imprezy z udziałem bliskich zyskały szczególną popularność wśród malborskich przedszkoli. W bieżącym roku szkolnym zdecydowało się wziąć w nich udział pięć grup z Przedszkola nr 8 (dwie grupy), Przedszkola nr 10, Przedszkola nr 5 oraz Przedszkola Niepublicznego „ Pod Kasztanami”. Ogółem uczestniczyło w nich 370 osób.

 

Niektóre placówki przedszkolne łączą podsumowanie zajęć na zamku z zakończeniem roku szkolnego, co pozwala wzbogacić imprezy o uroczystą oprawę artystyczną. Uwieńczeniem całego przedsięwzięcia jest poczęstunek przy ognisku oraz gry i zabawy sprawnościowe. Rodzinne Wyprawy wpisują się w działania, które adresowane są do większej grupy młodych malborczyków. Przygotowanie tego rodzaju wydarzenia wymaga wiele pracy, nie tylko merytorycznej, ale również logistycznej, stąd nie wszystkie grupy decydują się na taki rodzaj podsumowania. W roku szkolnym 2018/2019 do programu zgłosiło się jedenaście grup przedszkolnych oraz osiem klas ze szkół podstawowych.

 

Z inicjatywy dyrektora Muzeum Zamkowego dotychczasowe działania zostały wpisane w wieloletni program, który otrzymał tytuł „Otwarte bramy”.

 

Więcej zdjęć możesz obejrzeć TUTAJ

NS