PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojennePodcast Posłuchaj MuzeumSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Rycerskie Pokazy Konne

 

Interesuje cię klimat średniowiecza, rycerze, tętent koni, szczęk zbroi, a do tego Twoją pasją jest jazda konna? Wspaniale! Podzamcze to idealne miejsce dla ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam. Zapraszamy do skorzystania z żywej lekcji historii. Zobacz prawdziwy turniej rycerski, walkę na miecze lub kopie.
 
Profesjonalny zespół animatorów przygotował bogaty program artystyczno-edukacyjny:
Popisy kaskaderskie to niezwykła podróż w czasie, przeznaczona szczególnie dla tych osób, które poszukują mocnych wrażeń. Na oczach widowni rozgrywają się emocjonujące pojedynki. Rycerski turniej zręcznościowy toćwiczenia bojowe konnych rycerzy, zbieranie pierścieni kopiami, zbieranie pierścieni z ręki giermka, najazd na tarczownika (giermka z tarczą) a w turnieju bojowym wykorzystywane są kopie (joust) i miecze (buhurt). W obozie publiczność ma okazję zapoznać się z prawdziwą bronią, hełmami, pancerzami, zbrojami, mieczami, tarczami, kopiami i wieloma innymi. Wszystko to właśnie jest w rękach konnych i pieszych wojowników.
 
Przyjdź i dowiedz się więcej…

Zapraszamy na Przedzamcze - polana przy Karczmie Rycerskiej w godz. 13.00, 15.00 i 17.00 do dnia 14 września. Czas trwania jednego pokazu to 30min.

 


Organizatorzy:
 

      

 

 

NS