PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna online60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku

Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w MalborkuTadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku

Po 48 latach pracy kolega Tadeusz Włodarczak żegna się z Muzeum Zamkowym w Malborku. Całe swoje zawodowe życie spędził w Pracowni Konserwatorskiej, specjalizując się w konserwacji metalu.Celem jego pracy była konserwacja przedmiotów metalowych i przeciwkorozyjna ochrona z zachowaniem oryginalnego wyglądu przedmiotów, które mają historyczne wartości.

To jemu zawdzięczamy doskonały stan konserwatorski naszych zbiorów broni, monet i wielu innych zabytkowych metalowych przedmiotów. Tadeusz również uczestniczył w organizacji i przygotowaniu licznych wystaw, zarówno ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku, jak i wypożyczanych z polskich i zagranicznych muzeów.

Po tak wielu latach pracy miał pozycje eksperta w swojej dziedzinie, a jego praca została doceniona Dyplomem Uznania nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Złotym Medalem za długoletnią pracę od Prezydenta RP.

 

NS