PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Podcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna onlineSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Targi AMBERIF 2015

Targi AMBERIF 2015Targi AMBERIF 2015

W dniach 25-28 marca 2015 roku Muzeum Zamkowe w Malborku promowało malborską kolekcję „Bursztynowe konteksty” na 22. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich.
Na stoisku ekspozycyjnym zamku, poza materiałami związanymi z bursztynem, znalazły się foldery i gadżety prezentujące realizację inwestycji w zespole Kościoła Najświętszej Marii Panny w Muzeum Zamkowym w Malborku. Z uwagi na fakt, że na gdańskie targi AMBERIF 2015 zjechało ponad 480 firm z Polski, Belgii, Brazylii, Czech, Etiopii, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA oraz kupcy z ponad 50 krajów świata, stały się one doskonałym gruntem do prezentacji nowych inwestycji i wydarzeń, jakie mają miejsce na zamku i zachęcenia turystów do ponownego odwiedzenia Malborka. Targom Amberif towarzyszyły też liczne wydarzenia artystyczne i prestiżowe konkursy, m.in.: Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD, Konkurs Mercurius Gedanensis im. Bogdana, wernisaże wystaw w Muzeum Bursztynu Muzeum Historii Miasta Gdańska i w nowej siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, a także wystawy indywidualnych artystów oraz prezentacje konkursowe.

Jednym z najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń targów Amberif była Gala Amber Look Trends&Styles prezentująca najnowsze trendy sztuki jubilerskiej i nowoczesnego wzornictwa.

NS