PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa "„Jaćwingowie – zapomniani wojownicy” w Muzeum Zamkowym w Malborku oddział w SztumieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Edukacja muzealna onlineKonferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / WARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWA

WARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWA

W dniach od 09 do 13 lutego 2015 roku odbyły się w zamku ogólnopolskie warsztaty z kaligrafii i iluminatorstwa organizowane przez Dział EdukacjiMuzeum Zamkowego w Malborku. Uczestniczyli w nich edukatorzy i pasjonaci z Wilanowa, Krakowa, Lublina, Gdyni, Sztumu i Malborka.


Zajęcia z kaligrafii poprowadziła historyk sztuki pani Barbara Bodziony, najlepsza w Polsce specjalistka sztuki pięknego i estetycznego pisania, twórca pracowni kaligrafii i iluminacji w Krakowie. Pod kierunkiem tak znakomitej nauczycielki uczestnicy zgłębiali tajniki pisania teksturą gotycką, uczyli się iluminatorstwa, poznali sposoby ostrzenia gęsich piór i wykonania inkaustu oraz produkcję pergaminu.


Muzeum Zamkowe w Malborku gościom zaprezentowało także zbiory starodruków zgromadzone w bibliotece naukowej oraz najnowsze prace konserwatorskie w Kościele Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim. 
Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z opisanego wydarzenia: