PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022   Konferencja „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”   Organizatorzy: Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet 60-lecie BiennaleStraty wojennePodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / WARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWA

WARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWAWARSZTATY KALIGRAFII I ILUMINATORSTWA

W dniach od 09 do 13 lutego 2015 roku odbyły się w zamku ogólnopolskie warsztaty z kaligrafii i iluminatorstwa organizowane przez Dział EdukacjiMuzeum Zamkowego w Malborku. Uczestniczyli w nich edukatorzy i pasjonaci z Wilanowa, Krakowa, Lublina, Gdyni, Sztumu i Malborka.


Zajęcia z kaligrafii poprowadziła historyk sztuki pani Barbara Bodziony, najlepsza w Polsce specjalistka sztuki pięknego i estetycznego pisania, twórca pracowni kaligrafii i iluminacji w Krakowie. Pod kierunkiem tak znakomitej nauczycielki uczestnicy zgłębiali tajniki pisania teksturą gotycką, uczyli się iluminatorstwa, poznali sposoby ostrzenia gęsich piór i wykonania inkaustu oraz produkcję pergaminu.


Muzeum Zamkowe w Malborku gościom zaprezentowało także zbiory starodruków zgromadzone w bibliotece naukowej oraz najnowsze prace konserwatorskie w Kościele Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim. 
Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z opisanego wydarzenia:

NS