PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wieczór zakochanych na zamku w Malborku 14 lutego 2023Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie BiennalePodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / WIELKI SUKCES MUZEUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

WIELKI SUKCES MUZEUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIEWIELKI SUKCES MUZEUM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

W dniu wczorajszym Zespół Kościoła Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim w Malborku został laureatem ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany 2017" i otrzymał główną nagrodę w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu". 
Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Wspomniana nagroda jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków w Polsce. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody napisano:
"Jury konkursu przyznało nagrodę za kompleksowe prace konserwatorsko-restauratorskie, oparte na wnikliwych badaniach archeologicznych, historycznych, architektonicznych i konserwatorskich, przeprowadzone z maksymalnym poszanowaniem substancji zabytkowej. Prace zostały zrealizowane zgodnie z najwyższymi standardami w obiekcie zdegradowanym w czasie drugiej wojny światowej. Stanowią zwieńczenie wieloletnich działań polskich konserwatorów". 
Nagrodę z rąk Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnego Konserwatora Zabytków Prof. Magdaleny Gawin i Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa Prof., Małgorzaty Rozbickiej odebrali: Dyrektor Mariusz Mierzwiński i Kurator ds. Konserwacji Architektury Mirosław Jonakowski w trakcie uroczystej gali w Opera Nova w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zob. też:http://www.nid.pl/pl/Dla_wlascicieli_i_zarzadcow/Aktualnosci/news.php?ID=3440

NS