PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Darmowy listopad2022Edukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Wyróżnienie w konkursie Sybilla 2021 w kategorii projekty naukowo-badawcze za „Styl piękny w redakcji czeskiej w Prusach – rzeźba kamienna z lat 1380-1400”!

Wyróżnienie w konkursie Sybilla 2021 w kategorii projekty naukowo-badawcze za „Styl piękny w redakcji czeskiej w Prusach – rzeźba kamienna z lat 1380-1400”!

Muzeum Zamkowe w Malborku otrzymało wyróżnienie w konkursie Sybilla 2021 w kategorii projekty naukowo-badawcze za „Styl piękny w redakcji czeskiej w Prusach – rzeźba kamienna z lat 1380-1400”! Nasz kilkuletni projekt poświęcony wszechstronnym badaniom rzeźb stylu pięknego z obszaru dawnych Prus krzyżackich został uznany za jedno z trzech najważniejszych przedsięwzięć badawczych minionego roku.

 

- Otrzymana nagroda jest nie tylko olbrzymim wyróżnieniem, ale także potwierdzeniem obranej przez nas drogi. Od kilku lat Muzeum Zamkowe w Malborku zintensyfikowało badania naukowe w różnych obszarach działalności podstawowej. Uzyskane wyniki są już dostrzegane nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju – mówi dr hab. Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum.

Monika Czapska, lider projektu nie ukrywa zadowolenia.  - Rozpiera nas duma, czujemy radość i satysfakcję. Doceniona została ciężka, kilkuletnia praca malborskich muzealników i całego zespołu projektowego, zyskaliśmy również potwierdzenie, że jako Muzeum chcące nieustannie się rozwijać, jesteśmy na właściwym kursie – podkreśla Monika Czapska.

 

Dyrektor Janusz Trupinda podziękował wszystkim współpracownikom zaangażowanym w projekt.

- Słowa wdzięczności kieruję również do członków interdyscyplinarnego międzynarodowego zespołu badaczy – podkreśla.

 

Więcej o projekcie przeczytacie Państwo na stronie https://marlstone.zamek.malbork.pl/

NS