PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Oferta edukacyjna MZM dla ukraińskich uchodźców wojennychSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.

Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.

Wystawa „Malbork – wspólne dziedzictwo” w Czerniachowsku.

Wystawa o zamku i Muzeum Zamkowym w Malborku wędruje po Obwodzie Kaliningradzkim (Rosja). Najpierw zaprezentowano ją w Muzeum Historyczno-Artystcznym w Kaliningradzie, a od 6 listopada br. mogą ją oglądać mieszkańcy Czerniachowska (pol. Wystryć, niem. Insterburg). To jedno z większych i posiadających bardzo ciekawą historię miast Obwodu. Tu także mieszka liczna grupa rosyjskiej Polonii. Wystawa została zaprezentowana w gmachu Urzędu Miasta, a otwierał ją burmistrz Czerniachowska - Sergiej Bołyczew. Ze strony Muzeum Zamkowego w Malborku w otwarciu uczestniczyli Beata Stawarska- zastępca dyrektora ds. promocji oraz Janusz Cygański – kurator wystawy, który omówił pokrótce historię i konserwację oraz dorobek i działalność Muzeum Zamkowego w Malborku.