PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieWystawa WieliczkaRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"60-lecie Biennale

Wydarzenia / Wystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad Renem

Wystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad RenemWystawa Muzeum Zamkowego w partnerskim mieście Monheim nad Renem

W piątek, 5 kwietnia br., w Urzędzie Miasta Monheim nad Renem, mieście partnerskim Malborka, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy zat. „Wspólne dziedzictwo” przygotowanej przez Muzeum Zamkowe w Malborku.

Z ramienia Muzeum Zamkowego w uroczystościach udział wzięli dr hab. Janusz Trupinda – dyrektor Muzeum, Beata Stawarska - zastępca dyrektora , dr hab. Karol Polejowski oraz Katarzyna Fabiańska, odpowiedzialna w malborskim magistracie za kontakty z miastami partnerskimi. Podczas uroczystego otwarcia wystawy, po krótkim wystąpieniu Burmistrza Monheim - Daniela Zimmermanna, zaproszeni goście wysłuchali wykładu  dr hab. J. Trupindy pod tytułem „Wspólne dziedzictwo. Strategia zamku malborskiego 2019-2021”.

Bardzo interesujący wykład w połączeniu z przepięknymi zdjęciami przedstawiającymi Zamek  w Malborku, w Sztumie i w Kwidzynie oraz najważniejsze zabytki miasta przyciągnęły uwagę gości i z pewnością zachęciły do przyjazdu do Malborka. Wystawa pozostanie w ratuszu miejskim przez 6 tygodni. Umieszczona jest w centralnym punkcie budynku, dlatego zobaczyć ją będzie miało okazję wielu mieszkańców Monheim. Ekspozycja w Monheim nad Renem otworzyła cykl wystaw MZM w miastach partnerskich. Kolejna planowana jest na początku czerwca w Kilkenny w Irlandii. Wkrótce rozpoczną się rozmowy z pozostałymi miastami. Jest to doskonała forma promocji nie tylko zamku, ale również miasta, co jest jednym z głównych celów partnerskiej współpracy.

NS