PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenne60-lecie BiennaleEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Z wizytą w Estonii.

Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.Z wizytą w Estonii.

W dniach 28-30 czerwca 2018 na estońskim zamku Kuressaare gościła grupa odtwórców historycznych z Prowincji Pruskiej Kapituły Rycerstwa Polskiego, reprezentująca Muzeum Zamkowe w Malborku. Odtwórcy ze Sztumu, Elbląga i Nowego nad Wisłą gościli tam już po raz 6 na zaproszenie Saaremaa Museum z siedzibą na zamku Kuressaare. Pośród różnych atrakcji historycznych i kulturalnych (np. japońscy Samurajowie) prezentowali sceny z dziejów walk rycerstwa z bałtyjskimi Prusami. Wyposażenie i uzbrojenie osób odtwarzających Prusów wykonane zostało na podstawie materiałów uzyskanych w latach poprzednich m.in. od pracowników zaprzyjaźnionych muzeów w Kuressaare (Estonia) i Limbazi (Łotwa). Uczestnicy wyprawy rozprowadzili wśród odwiedzających estońskie muzeum turystów materiały reklamowe, przekazane przez Dział Promocji MuzeumZamkowego w Malborku, zapraszając ich do odwiedzenia naszej twierdzy.

NS