PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa WieliczkaWieczór zakochanych na zamku w Malborku 14 lutego 2023Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie Biennale

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA 2018 NA MARZEC... ORTALION

ZAMKOWE KAMERALIA 2018  NA MARZEC... ORTALION

15 marca (czwartek), o godz. 18, w Muzeum Zamkowym w Malborku ( Karwan), wystąpi trójmiejski Ortalion.

Ortalion jest formacją, która skutecznie podbija muzyczny rynek zachodni oraz azjatycki. Podczas koncertu w Malborku zespół będzie nagrywał płytę, która w założeniu ukaże się poza granicami naszego kraju trafiając m. in. do egzotycznych zakątków świata, co stanowi doskonałą reklamę dla Malborka.

Koncerty zespołu są zawsze przygotowywane z dużą pieczołowitością, zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Zwykle odbywają się w miejscach starannie wybranych, bliskich zainteresowaniom i ogólnej wrażliwości muzyków.

Ortalion to autorski projekt Cezarego Morawskiego, pianisty, klawiszowca i kompozytora, znanego z działań w wielu różnorodnych formacjach muzycznych (m. in. Apteka, Groovekojad, Lipali, IMTM, Behemoth). W skład grupy wchodzą doświadczeni instrumentaliści, wywodzący się z szeroko rozumianej trójmiejskiej sceny alternatywnej oraz formacji funkowych i jazzowych:

Cezary Morawski - projekt muzyczny, syntezatory,

Jacek (Jacques) Brzeziewicz - gitara basowa,

Piotr Majka – perkusja,

Robert Jakubiec - trąbka (Young Power),

Marcin Otłowski - saksofon barytonowy i altowy,

Jacek Stromski - instrumenty perkusyjne, sampler (także m.in. Apteka, Kury) oraz

Rafał Chomik – artwork & VJ.

 

W 2016 r. nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio-Cave ukazał się debiutancki album grupy w formie CD oraz w wersji winylowej. Czarny krążek zespołu miał swoją komercyjną premierę na ubiegłorocznym warszawskim Audio-Show, gdzie materiał spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających oraz wystawców.


 

Obecnie, poza promocją materiału z pierwszego albumu, zespół kończy przygotowania związane z prezentacją utworów z nowego wydawnictwa, którego premiera odbyła się w połowie listopada ubiegłego roku. Album ten zajął piąte miejsce w rankingu 140 płyt wydanych w 2017 r. w Trójmieście.

 

Muzyka jest chętnie grana w stacjach radiowych. Można ją usłyszeć w Radiu Gdańsk, Radiu Malbork, Off Radio Kraków, Radio Sopocki, a także radiowej Dwójce i Trójce i RMF Classic.

 

Bilety są do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez internet https://bilety.zamek.malbork.pl/. Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.


 

O projekcie

Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.

Obecnie Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.

NS