PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a polityką60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w Sztumie

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - 22 lipca 2013

 

Spires Youth Orchestra – 22 lipca 2013, Przyziemie Karwanu, godz. 18:00
 
Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat – organizatorzy cyklu Zamkowe Kameralia – już dzisiaj zapraszają na kolejny koncert. Tym razem w poniedziałkowy wieczór 22 lipca będzie można posłuchać klasycznej muzyki w wykonaniu angielskiej Spires Youth Orchestra.

Po raz kolejny publiczność może spodziewać się wielu atrakcji, które zapewni ponad 40-osobowa orkiestra z Coventry, którą dyryguje Colin Touchin.
 
 
Spires Youth Orchestra powstała w 2005 r. Tworzą ją młodzi instrumentaliści do 21 roku życia.
W programie koncertu, który odbędzie się w Przyziemiu Karwanu 22 lipca (poniedziałek) o godz. 18:00 jest muzyka klasyczna. Wśród kompozycji, które zagrają w Malborku, znajdują się utwory m.in. Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha oraz Fryderyka Chopina, a także współczesnego polskiego kompozytora, Henryka Mikołaja Góreckiego. Zapowiada się więc bardzo zróżnicowany repertuarowo letni wieczór.

 

Koncertem w Malborku Spires Youth Orchestra rozpoczyna tournée po Polsce. W kolejnych dniach młodzi muzycy wystąpią w Sopocie i w Gdańsku.

Bilety na malborski występ w cenie 12 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy dla uczniów, emerytów i rencistów) są do nabycia w kasie Muzeum. Dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Partnerem organizatorów w przygotowaniu tego koncertu już po raz kolejny jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku - dziękujemy!

Zapraszamy!

 

NS