PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Projekt Straty kontynuuacjaWystawa Kamienie Milowe 60-lecie

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - 22 maja

 Zamkowe Kameralia
  

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej i jazzowej na "Zamkowe Kameralia" 2014.

Repertuar na maj przedstawia się następująco:

22 maja 2014 - Krzysztof Tymendorf (altówka) i Maciej Gański (fortepian)

Miejsce koncertu:
Sala Narożna, Zamek Średni, godz. 18:00***

Program koncertu:

P. Hindemith - Sonata C-dur (1939) na altówkę i fortepian

A. Bax - Sonata na altówkę i fortepian

A. Bax - Legenda

 Krzysztof Tymendorf - altówka

 

Krzysztof Tymendorf – altówka

Rok 2014 jest Międzynarodowym Rokiem Altówki. Z tej okazji Zamkowe Kameralia 22 maja 2014 r. będą gościć muzyka Krzysztofa Tymendorfa, który po mistrzowsku zaprezentuje przybyłym słuchaczom brzmienie altówki.

Krzysztof Tymendorf pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych, jest potomkiem wybitnego polskiego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego. Jest absolwentem z wyróżnieniem klasy altówki Prof. Ireny Albrecht oraz Dr Błażeja Maliszewskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie od 2012 pełni role pedagoga w klasie altówki. Jest gościnnym studentem Swedish National Orchester Academy. Doskonalił również swoje umiejętności w Wiedniu - Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u Prof. Wolfganga Klosa.
Jest współzałożycielem i członkiem Balthus Quartet, Indefiniti Quartet oraz Duo del Gesù, Wiedzę kameralną czerpał od takich znakomitości jak m.in. Valentin Erben (Alban Berg Quartet), Peter Schuhmayer (Artis Quartet), Apollon Musagète Quartet, Quatuor Ebène, Eberhard Feltz, Averis Kuyumjian.
Współpracował w różnych zespołach kameralnych z takimi artystami, jak m.in.: Christoph Hartmann (Berliner Philharmoniker), Tytus Wojnowicz, Avri Levitan, Wolfgang Klos, Krzysztof Podejko, Bartosz Koziak.
Występował i brał udział w rozmaitych festiwalach w wielu krajach Europy, m.in. Niemczech – Usedomer Music Festival, International Summer Opera Festival at Weikersheim Castle; Grecji – International Festival of the Aegean; Polsce – Euro Chamber Music Festival, Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”, Festiwal „Harmonie starego miasta” w Lublinie oraz Sopot Top Trendy Festiwal.
Od roku 2007 jest prowadzącym grupę altówek w najstarszej młodzieżowej orkiestrze na świecie – RIAS Jugendorchester, również ma funkcję lidera w takich orkiestrach, jak: Landesjugendorchester Bremen, Junges Philharmonisches Orchester Niedersachsen, Verler Vier Jahreszeiten Sinfonie Orchester. Współpracuje z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Elbląska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Cappella Gedanensis, Orkiestra Symfoników Gdańskich, Kapela Jasnogórska, Webern Symphonie Orchestra, International Mahler Orchester, Studentische Philharmonie Hannover, Detmolder Kammerorchester, Klangforum Mitte Europa Orchester, Pan-European Orchestra, a jako skrzypek z Morphing Vienna Chamber Orchester.
W 2006 roku zajął I miejsce na konkursie „Makroregionalne przesłuchania młodych altowiolistów” w Warszawie.
W roku 2012 otrzymał stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.
Dyrektor Euro Chamber Music Festival oraz Space Art Festival.

 

 Maciej Gański

 

Maciej Gański - fortepian

urodzony w 1984 r. w Gdańsku. W 2008 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. A. Artykiewicza, a w 2011 r. prestiżowe studia podyplomowe Solistklasse w The Academy of Music and Dramatic Arts w Odense (Dania) w klasie prof. C. Bjørkøe. W roku akademickim 2007/2008 był stypendystą programu Socrates/Erazmus w wyżej wspomnianej uczelni. Od 2009 r. pracuje jako asystent w Akademii Muzycznej w Gdańsku (od 2011 r. na stanowisku asystenta). Od 2012 r. prowadzi klasę fortepianu w Szkole Muzycznej I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni.
Jest laureatem ponad 20 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.:
- II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Bradshaw & Buono w Nowym Jorku (USA, 2008)
- I nagrody na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europes w Århus (Dania, 2008)
- II nagrody i Nagrody Specjalnej na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Vila de Capdepera na Majorce (Hiszpania 2007)
- wyróżnienia na VI Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi (2005)
- wyróżnienia na II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wilnie (Litwa 2003)
- wyróżnienia na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2001)
- I nagrody na V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu (2001)
- I nagrody oraz nagrody specjalnej na V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. L. Stefańskiego w Płocku (1998) Otrzymał Nagrodę Artystyczną III Pomorskich Warsztatów Pianistycznych "Fermata 2001", wyróżnienie i Nagrody na Warszawskich Warsztatach Pianistycznych w 2001, 2004 i 2005 r. Otrzymał Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu K. Szymanowskiego oraz został Laureatem ,,Estrady Młodych” na 41 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2007).
Jego pasją również jest muzyka kameralna. Regularnie występuje z różnymi instrumentalistami oraz wokalistami w kraju i za granicą. Otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu XX wieku na IV Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Gdańsku (2006), został laureatem II nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie im. M. K. Ogińskiego w Smorgonii (Białoruś 2006), został wybrany Laureatem Plebiscytu Publiczności III edycji Muzycznego Forum Młodych.
Brał udział w 24 kursach pianistycznych i kameralnych prowadzonych przez takich profesorów jak: N.Delle-Vigne Fabbri, P. Entremont, T. Hecht, E. Indjic, A. Jasiński, L. Kum-Sing, S. Lemelin, J. Marchwiński, W. Nosina, E. Pobłocka, B. Ringeisen, M. Ray, R. Roux, N. Schmidt, J. Stompel, J. Sulikowski, W. Wojtal oraz Kwartet Camerata. W sierpniu 2010 r. sam poprowadził Masterclass dla studentów w The Academy of Music and Dramatic Arts w Odense w Danii.
Kilkakrotnie nagrywał dla telewizji polskiej, japońskiej, hiszpańskiej oraz dla duńskiego radia. Brał udział w ponad 20 festiwalach pianistycznych oraz kameralnych. Koncertował w Japonii, USA, Egipcie, Francji, Danii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Bośni i Hercegowinie, na Białorusi oraz w wielu miastach Polski, kilkakrotnie występował jako solista z orkiestrami: Odense Symphony Orchestra, La Camerata ,,Sa Nostra’’ z Palmy, Państwowej Opery Bałtyckiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną współpracując z takimi dyrygentami jak: B. Jarmołowicz, C. Kluxen, J. Przybylski, S. Spahiu, M. Stefaniak, E. Wiesztordt i J. M. Zarzycki. Dokonał polskiego prawykonania IV Koncertu Fortepianowego M. Magina.
Pięciokrotnie otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury, trzykrotnie Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Otrzymał także stypendia: Rządu Duńskiego CIRIUS, ,,Młodej Polski", „Agrafki Muzycznej”, The Paris International Summer Sessions Esther Bagnings Fond, Karen og Artur Feldthusens Fond. W 2010 r. dotychczasowa działalność Macieja Gańskiego została doceniona przyznaniem mu Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.

***

 

BILETY w cenie:
bilet normalny 12,00 PLN brutto
bilet ulgowy 7,00 PLN brutto

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emerytom i rencistom przysługuje zniżka - zakup biletu ulgowego ( za okazaniem legitymacji).

Bilety o nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku od dnia 12 maja 2014 roku.

 

Koncert połączony będzie z jednodniową wystawą pt. ,, Muzyka nie zna granic’’, która jest związana z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki o raz Powiatowe Ognisko Plastyczne, w związku z wymianą młodzieży szkół muzycznych z Malborka i Monheim am Rhein. Wystawa przeniesiona będzie następnie do szkoły muzycznej na czas wizyty młodzieży z Monheim w dniach 29 maja-02 czerwca 2014.

 


 

Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników MuzykiProjekt "Zamkowe Kameralia" współfinansowany przez:

                 

 

Sponsorzy:

   

 • FORTE ACOUSTIC Sebastian Branecki


 

 

Partnerzy:


 
Patroni medialni:

 

     

          


 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
  Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
  - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.