PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenneEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - 23 października - Przemysław Strączek Trio

 Zamkowe Kameralia - 23 października 2014

 
 

Data koncertu:      23 października, godz. 18:00
Miejsce koncertu:  Przyziemie KARWANU
Bilety:                   12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) - do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, od poniedziałku, 20 października 2014.

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej i jazzowej na październikowy koncert jazzowy w ramach  "Zamkowych Kameraliów".

23 października (czwartek) w Przyziemiu KARWANU zagra dla Państwa Przemysław Strączek Trio.

 

JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ JAZZ

 

Przemysław Strączek International Group

Przemysław Strączek Trio
Przemysław Strączek - gitara
Francesco Angiuli (IT) - kontrabas
Flavio Li Vigni (UK/IT) - perkusja

Przemysław Strączek International Group
fot. archiwum zespołu

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition organizowanego przez College of Music, Mahidol University of Salaya w Bangkoku. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych W Polsce, (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie) Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA i Tajlandii (Thailand International Jazz Conference). Autor trzech płyt " Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" - 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung.

http://www.youtube.com/watch?v=uFdrc1IERm8
http://musicians.allaboutjazz.com/musician.php?id=29032#.UhM8X8UwCCI
 fot. archiwum zespołu

Muzyka zespołu to autorski projekt lidera Przemysława Strączka nawiązującej do współczesnej muzyki improwizowanej. Ideą przedsięwzięcia jest połączenie kolektywu międzynarodowego, w którym istotną rolę odgrywa osobowość każdego członka zespołu. Muzycy poznali się w Wielkiej Brytanii podczas trasy koncertowej w marcu 2011 roku. Grupa koncertowała na wielu festiwalach i koncertach klubowych w Polsce (m.in. Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Festiwal Jazz i Okolice w Katowicach.
2011, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Międzynarodowy Festiwal w Prudniku w 2012 oraz w Wielkiej Brytanii (m. in. Londyn - Posk Jazz Cafe, Charlie Wright\'s International) i w Coventry (Adsum)

 

***

BILETY

 

Bilety w cenie 12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) - do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, od poniedziałku 20 października 2014.

 


 

Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników MuzykiProjekt "Zamkowe Kameralia" współfinansowany przez:

                 

 

Partnerzy:


 
Patroni medialni:

 

     

          


 

 

 


 

NS