PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj Muzeum60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - 25 września - Justyna Stripling, Ewa Iwanowicz, Tadeusz Korpal

Zamkowe kameralia 25 września 2014

 

Miejsce koncertu: Sala Narożna - Zamek Średni, Muzeum Zamkowe
                             w Malborku
Data koncertu:      25 września, godz. 18:00
Bilety:                   12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) - do nabycia
                             w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku,
                             od poniedziałku 22 września 2014.
 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej i jazzowej na wrześniowe "Zamkowe Kameralia".

25 września (czwartek) , w Sali Narożnej na Zamku Średnim zagrają dla Państwa: Justyna Stripling (kontrabas), Ewa Iwanowicz (fortepian) oraz Tadeusz Korpal (kontrabas, fortepian).

***

 

Justyna Stripling jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie kontrabasu Tadeusza Korpala. Jest laureatką Konkursu Wiolonczelowo - Kontrabasowego w Malborku (I nagroda w 2010 roku i II nagroda w 2011 roku) oraz Międzyregionalnego Konkursu kontrabasowego w Starogardzie Gdańskim (I nagroda w 2011 roku). Ponadto uzyskała wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach w Elblągu (2011 r.), Warszawie (2013 r.) i Gdańsku (2014 r.). Uczestniczyła w kursach muzycznych w Łańcucie, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem prof. Leszka Sokołowskiego oraz prof. Jana Kotuli. Przez kilka lat współpracowała z zespołem pieśni i tańca "Kortowo".


Ewa Iwanowicz absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra w zakresie tłumaczeń z języka angielskiego. Aktualnie, u progu rozpoczęcia Stażu artystycznego na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Karaś-Krasztel. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła biorąc udział w wielu kursach mistrzowskich i seminariach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pianistów polskich i zagranicznych. Od 2013 roku jest akompaniatorem i nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie.

Tadeusz Korpal – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, zatrudniony początkowo w Operze Poznańskiej, a od 1971 roku - na stanowisku muzyka - solisty, w orkiestrze Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie; nauczyciel akademicki pełniący w latach 1985 – 1993 funkcję zastępcy kierownika Katedry Wychowania Muzycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, solista i akompaniator koncertów kameralnych i symfonicznych, kierownik Biura Koncertowego Filharmonii Olsztyńskiej; w latach 1984 - 1992 w roku 1981 sfinalizowany przewód artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu; nauczyciel dyplomowany, pełniący w latach 1997 – 2007 funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie, odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Prezydenta miasta Olsztyn.

 ***

 
Program koncertu przedstawia się nastepująco:
 
G.F.Haendel – Sonata g moll cz. III (Sarabanda), cz. IV (Allegro)
Lorenzitti – Gawot
A.Misek – Legenda
D.Dragonetti – Koncert A dur cz. I (Allegro moderato)
G.Goltermann – Andante
C.Saint-Saens – Taniec słoni
wykonawcy: Justyna STRIPLING – kontrabas, Ewa IWANOWICZ – akompaniament


E.Ozi – Sonata nr 3 na 2 kontrabasy
wykonawcy: Justyna STRIPLING i Tadeusz KORPAL
 

F.Chopin – Walc h moll op.69 nr 2
F.Chopin – Ballada f moll
C.Debussy – Światło księżyca
Wykonawca: Ewa IWANOWICZ – fortepian
 

F.Kreisler – Cierpienia miłosne
wykonawcy: Justyna STRIPLING – kontrabas, Tadeusz KORPAL – akompaniament
 
E.Nanny – Tarantella
W.Azaraszwili – Żarcik
wykonawcy: Justyna STRIPLING – kontrabas, Ewa IWANOWICZ – akompaniament
 
 
G.F.Haendel – Adagio i Allegro na 2 kontrabasy
wykonawcy: Justyna STRIPLING i Tadeusz KORPAL
 

Pobierz repertuar koncertu (doc)  tutaj

***

BILETY

 

Bilety w cenie 12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) - do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku od poniedziałku 22 września 2014.

 


 

Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników MuzykiProjekt "Zamkowe Kameralia" współfinansowany przez:

                 

 

Sponsorzy:

     

  • FORTE ACOUSTIC Sebastian Branecki


 

 

Partnerzy:


 
Patroni medialni:

 

     

          


 

 

NS