PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumStraty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie Biennale

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Bartosz Paprot

 

Zamkowe Kameralia:  5 grudnia  2013 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce koncertu:       Sala Siedmiofilarowa, (Zamek Średni)

 

 Bartosz

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Centrum Kwadrat zapraszają na grudniowe Zamkowe Kameralia. 5 grudnia ( czwartek) o godz. 18:00 w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim wystąpi Bartosz Paprot – gitarzysta. Support koncertu dadzą: Maja Magiera Kl. 4 PSM I st. w Malborku, (uczennica pani Barbary Kwiatek) oraz Olaf Dziak Kl.4 , (uczeń pana Bartosza Paprota).

 

Bartosz

 

Bartosz Paprot urodził się 15 lipca 1990r. w Malborku. Rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku 8 lat w PSM Ist. w Tczewie w klasie Jerzego Pulsakowskiego. Już na tym etapie swojej edukacji muzycznej zanotował wiele sukcesów, m.in.: I, II i III miejsce w Konfrontacjach Gitarzystów w Pucku. Dwukrotnie był laureatem III nagrody na Gdańskich Spotkaniach Metodycznych (2000, 2002), a w r. 2003 zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Koninie.     

Od 2003 roku jest uczniem - a obecnie studentem   prof. Jana Paterka.   W tym okresie odniósł wiele sukcesów. Między innymi:

I miejsce
na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Trzęsacz- Rewal 2004
Laureat
Makroregionalnych Przesłuchań Klas Gitary w Koszalinie w 2008 roku.
Laureat
Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Gitary w Inowrocławiu w 2008 roku.
I miejsce
na Spotkaniach Metodycznych Gitarzystów w Gdańsku w 2008 roku.
I miejsce
na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Olsztynie w grupie zespoły kameralne w 2012 roku.
I miejsce
na Międzynarodowym Konkursie gitarowym ,,PREMIO ACCADEMIA” w RZYMIE w 2013 roku.
 
III miejsce
na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Olsztynie w 2008 roku.
III miejsce
na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Wilnie w 2013 roku.
Wyróżnienie
na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Olsztynie w 2010 roku.
Wyróżnienie
na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Krynicy w 2012 roku.
 
         Brał udział również w prestiżowych konkursach gitarowych odbywających się w różnych miejscach Europy. Już jako uczeń klasy maturalnej OSM IIst. w Gdańsku dostał się do półfinału słynącego z wielu tradycji konkursu w Koblenz (Niemcy). W nagrodę otrzymał możliwość pobrania lekcji z maestro Manuelem Barrueco (nagrodę taką otrzymało sześciu najlepszych po I etapie półfinalistów). Był w pierwszej ósemce (półfinał) konkursu Julian Arcas w Almerii (Hiszpania). Trzykrotnie był w półfinale prestiżowego konkursu w Wiedniu oraz w finale konkursu w Bratysławie. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Manuel Barrueco, Jeremy Jouve, Roman Wiazovsky, Fabio Zanon, Scott Tennant, Wiliam Kanengiser i Carlo Marchione.
      Jako student gitary w klasie prof. Jana Paterka udzielał się i występował reprezentując Akademię Muzyczną w Gdańsku w różnych miejscach Polski. W 2011 roku wystąpił wraz z kolegami z tria (Arnaudem Kamińskim oraz Szymonem Jabłońskim) na Ogólnopolskiej Sesji Gitarowej w Łodzi. Wówczas reprezentowana była Akademia Muzyczna w Gdańsku, a także   profesor akordeonu i kompozycji KRZYSZTOF OLCZAK. Na koncercie wieczornym studenci wykonali utwór prof. KRZYSZTOFA OLCZAKA Trio Hommage a Szymanowski (1987). Wykonanie to spotkało się z wielkim uznaniem profesora, który zaproponował by trio nagrało ten utwór na płytę. Bartosz Paprot wraz z kolegami reprezentował uczelnie również na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Koncercie Międzyuczelnianej Katedry Akordeonowej.
        Do swoich sukcesów zalicza również dwukrotny udział w koncertach noworocznych Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2011 oraz 2013 roku. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, pod batutą prof. Zygmunta Rycherta zabrzmiało w jego wykonaniu Adagio z Concierto de Aranjuez Joaqina Rodrigo oraz koncert podwójny na gitarę i bandoneon Astora Piazolle (na akordeonie Szymon Jabłoński). W listopadzie 2011 roku był twórcą tzw. ,,PROJEKTU RODRIGO”. Był to studencki projekt, którego głównym założeniem było zagranie dwóch dzieł muzyki poważnej- Concierto de Aranjuez J.Rodrigo oraz Symfonii Włoskiej F.Mendelsohna. Wraz ze studentką dyrygentury AM w Gdańku- Barbarą Gałą, stworzył orkiestrę symfoniczną, która wykonała te utwory. W 110 rocznicę urodzin Joaqina Rodrigo Bartosz Paprot wykonał całe Concierto de Arnajuez. Koncert odbył się na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w tczewskim Centrum Kultury. W czerwcu 2013 roku na koncercie dyplomantów ponownie wykonał Concierto de Aranjuez tym razem z towarzyszeniem sopockiej orkiestry kameralnej pod batutą dyplomantki- Barbary Gał- studentki prof. Zygmunta Rycherta.
 

 Bilety do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku w cenie:
 
12,00 PLN (normalny) i 7,00 PLN zł (ulgowy).
 
Bilet ulgowy przysługuje uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emerytom i rencistom powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji. Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.
 

Serdecznie Zapraszamy!

 

NS