PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj Muzeum60-lecie Biennale

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Koncert ,,U ŹRÓDEŁ MUZYKI FRYDERYKA CHOPINA” w wykonaniu zespołu Marii Pomianowskiej LutoSłowianie

b

 

Termin:  piątek, 15 kwietnia, godz. 19.00
Miejsce: kościół Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim
Bilety:    bilet normalny 12 PLN | bilet ulgowy 7 PLN,
               do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku      
               (brak wolnych biletów) 

Muzeum Zamkowe w Malborku, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ mają zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów muzyki na koncert ,,U ŹRÓDEŁ MUZYKI FRYDERYKA CHOPINA” w wykonaniu zespołu Marii Pomianowskiej LutoSłowianie.


U ŹRÓDEŁ MUZYKI FRYDERYKA CHOPINA


Koncert zespołu Marii Pomianowskiej – LutoSłowianie

Maria Pomianowska - śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kierownictwo artystyczne
Paweł Betley | flety
Hubert Giziewski | akordeon
Katarzyna Kamer | fidel płocka, suka biłgorajska
Wojciech Lubertowicz | bębny obręczowe, duduk

 

zdjecie

zdjecie

zdjecie
fot. archiwum zespołu

 

U ŹRÓDEŁ MUZYKI FRYDERYKA CHOPINA

Nikt nie kwestionuje faktu, że niepowtarzalność dzieł Chopina w znacznym stopniu wynika z inspiracji muzyką ludową. Zwyczajowo jednak oba te zjawiska funkcjonują w odmiennym kontekście i należą do różnych tradycji wykonawczych. Program koncertu LutoSłowianie narodził się z chęci przełamania tego stereotypu. Proponujemy zupełnie nowe spojrzenie sprowadzające muzykę ludową i „Mazurki” Chopina do wspólnego mianownika. W ten sposób granych utworów Chopina jeszcze nie słyszeliście.
Obok utworów Chopina zaprezentowane będą unikalne pieśni, mazury, oberki, kujawiaki i polki z mazowieckich nizin - z miejsc, które we wczesnej młodości odwiedzał genialny kompozytor. Te utwory, których echo słyszymy w kompozycjach Chopina, stanowiących inspirację dla jego twórczości. Unikalną stroną projektu koncertowego jest udział polskich fideli kolanowych.

LUTOSŁOWIANIE
Zespól Marii Pomianowskiej LutoSłowianie przedstawia wybór najpiękniejszych i najciekawszych pieśni oraz tańców ludowych. Pragnąc kontynuować i propagować najstarsze tradycje, muzycy orkiestry poszukują repertuaru w źródłach historycznych i dokumentacji naukowej. Grają na autentycznych instrumentach ludowych, łącząc walory poznawcze z  doznaniami estetycznymi, wzbogacają swoje wykonawstwo o typowe maniery wykonawcze muzyki ludowej, łącznie z improwizacją.
Maria Pomianowska to jedna z najwybitniejszych multiinstrumentalistek na świecie, wokalistka i pedagog, dr hab. sztuk muzycznych, stworzyła zespół wychodzący naprzeciw oczekiwaniom współczesnego słuchacza.

Film promocyjny: http://youtu.be/vdKwaNdw8KI

 

 


Organizatorzy:

 

                         

Muzeum Zamkowe w Malborku          Stowarzyszenie Miłośników Muzyki 

Partnerzy:

 


 

Patroni medialni:

     

          

 


SPONSORZY

LOGO      LOGO   logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

NS