PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wieczór zakochanych na zamku w Malborku 14 lutego 2023Wystawa WieliczkaSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Zamkowe kameralia - kwiecień 2019

Zamkowe kameralia - kwiecień 2019

Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany i każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć go na żywo, a w połączeniu ze śpiewem, to już wielka rzadkość. Michał Zator jest jedynym harfistą w Polsce i jednym z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie akompaniując sobie do śpiewu. Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły.

 

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku już dziś zapraszają miłośników nastrojowej, dźwięcznej choć czasem ulotnej muzyki na ten niepowtarzalny koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” na harfie zagra dla Państwa MICHAŁ ZATOR.

 

 

Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim dnia 11.04.2019 r.  (czwartek) o godz. 18:00.

 

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet  https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.
 

O artyście:

Michał Zator - Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem. Młody, utalentowany, już z sukcesami !

 

Repertuar:

 

Michał zagra m.in. autorskie interpretacje muzyki Enio Morricone ( „Obój Gabriela”, „La Califfa”), A.L. Webbera  („Memory”), L. Cohena – ( „Hallelujah”) czy Scaroborough Fair (film „Absolwent”)

Będą też tradycyjne utwory celtyckie oraz własne kompozycje muzyka.

 

Każdą z własnych kompozycji artysta okrasza krótką opowieścią, która ma słuchacza wprowadzić w odpowiedni nastrój i sprawić, by tym głębiej przeżył utwór muzyczny.

 

Muzyka i obraz:

https://www.youtube.com/watch?v=zrdIXd8Eel0

https://www.youtube.com/watch?v=EYekx7kRgyg

Harfa była od wieków i nadal jest postrzegana jako instrument królewski, tym samym najlepiej brzmi w pałacowych/zamkowych komnatach, salach kameralnych, kościołach etc.  A to znaczy, że to instrument stworzony do naszej sali. Zapraszamy !

NS