PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Zamkowego w MalborkuSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuProjekt Straty kontynuuacjaPodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - Milos Gajdoš z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku

  

ZAMKOWE KAMERALIA to cykl koncertów powstały z inicjatywy Muzeum Zamkowego w Malborku i Stowarzyszenia Malborskie Centrum Kwadrat. Od marca do grudnia 2012 roku, raz w miesiącu w Sali Siedmiofilarowej lub na Dziedzińcu Zamku Średniego, odbywać się będą spotkania z muzyką klasyczną i jazzową.
 


Orkiestra kameralna AM w Gdańsku

 

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert z cyklu "Zamkowe Kameralia". Już 1 grudnia, tym razem wyjątkowo w sobotę, zagra dla Państwa - Milos Gajdos wraz z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Sam koncert stanowi jednocześnie część Pomorskich Dni Kontrabasowych. Orkiestra Kameralna AM w składzie 36 niezwykłych muzyków będzie prowadzona przez czeskiego wirtuoza kontrabasu Milosa Gajdosa.

 

 Milos Gajdos

 

 

Miloš Gajdoš (kontrabas)

  

 

  z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku

 

1 grudnia 2012, godz. 18:00

 

 

 

Miloš Gajdoš czeski wirtuoz i wizjoner kontrabasu, wybitny pedagog, kompozytor i juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Urodzony na Północnych Morawach w 1948 roku. Już we wczesnym dzieciństwie uczył się gry na skrzypcach. W wieku 15 lat rozpoczął naukę gry na kontrabasie, aby pozostać mu wiernym do dnia dzisiejszego. Miloslav Gajdos ukończył Konserwatorium w Kromeriż w klasie A. Kriża i Akademię im. Leosa Janaczka w Brnie u prof. J. Bortlicka, kształcił się także pod kierunkiem prof. Ludwiga Streichera w Wiedniu.
Od 1973 roku jest profesorem w Konserwatorium im. Vejvanowskiego w Kromeriż, wielokrotnie zasiadał w jury międzynarodowych konkursów na Węgrzech, w Niemczech i Czechach.
W latach 1977 i 1979 został laureatem Międzynarodowego Konkursu w Markneukirchen w Niemczech.
Od 1979 r. pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Konkursu Kontrabasowego im. Franciszka Gregory w Kromeriż.
 

Milos Gajdos

 

Milos Gajdoš uważany jest za jednego z ojców współczesnego kontrabasu. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie twórczości Franciszka Gregory. Opracował i jest wykonawcą większości napisanej przez tego konpozytora literatury solowej. Jako solista koncertował w Ameryce, Europie, Korei i Chinach. Miloslav Gajdoš jest także płodnym kompozytorem i aranżerem muzyki na kontrabas. Dokonał transkrypcji ponad 70 utworów m.in. koncertów Brucha i Dworzaka.

W repertuarze posiada własne kompozycje, a także transkrypcje oraz oryginalne utwory F. Gregory. Miloslav Gajdoš jest jedynym w świecie kontrabasistą klasycznym, który śpiewa równocześnie akompaniując sobie na kontrabasie. Twierdzi, że w muzyce nie ma dogmatów i każdy, kto ma solidne podstawy - może eksperymentować, bo chęć przełamywania zasad jest częścią ludzkiej natury. Regularnie koncertuje, dając recitale w Europie, Ameryce i Azji. Dysponuje szerokim repertuarem, na który składa się cała klasyka kontrabasowa oraz własne kompozycje.

 

Miejsce koncertu: Ośrodek Konferencyjny KARWAN

 

 

Współorganizator koncertu:

 

 


Bilety w cenie 10,00 PLN do nabycia od 20 sierpnia 2012 roku w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, Redakcji Gazety Malborskiej oraz w dniu koncertu przed wejściem do Przyziemia Karwanu.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emeryci i renciści powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji upoważnieni są do 50% zniżki.
Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny. 

 Fotorelacje  z koncertów:

 

- Z musicalem przez świat, Hanna Woźniak i Krystian Krewniak obejrzyj fotorelacjęobejrzyj film;

Piotr Skowroński 

- Maciej Fortuna TRIO

- Marta Osowska-Utrysko

- Julia Łopuszyńska, Stanisław Łopuszyński

- Anna Nowicka 

- Paulina Kucharczyk, Magdalena Kupińska, Adam Lemańczyk

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
  Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
  - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.