PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna online60-lecie Biennale

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia - W krainie tanga

Zamkowe Kameralia

 

"W krainie tanga"

                        Paweł Zagańczyk


miejsce koncertu:    Letni Refektarz, Pałac Wielkich Mistrzów
data:                       poniedziałek,  27 maja, godz. 18:00

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat  – organizatorzy cyklu "Zamkowe Kameralia" - zapraszają na majowy koncert, który tym razem przybliży słuchaczom klimaty południowoamerykańskie. Partnerem organizatorów w przygotowaniu tego koncertu już po raz drugi jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku.

Paweł Zagańczyk

Paweł Zagańczyk, akordeon


Tym razem gwiazdą koncertu będzie Paweł Zagańczyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych, stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzyk wystąpi 27 maja o godz. 18:00 w Letnim Refektarzu w Pałacu Wielkich Mistrzów na Zamku Średnim  z recitalem akordeonowym „W krainie tanga”.


Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję wysłuchać kompozycji Astora Piazzolli, mistrza argentyńskiego, a także współczesnych kompozytorów, którzy ulegli fascynacji tangiem. W programie recitalu znajdą się zarówno kompozycje wykonane na akordeonie, jak i bandoneonie.


Artysta i organizatorzy planują dodatkowe atrakcje i niespodzianki, które powinny zaskoczyć i zadowolić słuchaczy Zamkowych Kameraliów.

 


Bilety w cenie:

12,00 PLN - bilet normalny oraz 7,00 PLN - bilet ulgowy,  do nabycia już dziś w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku oraz przed koncertem przy Bramie Głównej zamku.

Bilet ulgowy przysługuje uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emerytom i rencistom powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji. Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

NS