PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” 20 kwietnia ‒31 grudnia 2022 r. Sala wystaw czasowych, tzw. Łaźnia na Zamku ŚrednimOferta edukacyjna MZM dla ukraińskich uchodźców wojennychPlebiscyt

Wydarzenia / Zmarł Andrzej Iwanowski

Zmarł Andrzej Iwanowski

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w sobotę 16 stycznia 2021r.odszedł na zawsze ANDRZEJ IWANOWSKI. Sędzia Sądu Rejonowego w Malborku, wieloletni przewodnik po zamku malborskim, bliski współpracownik i przyjaciel Muzeum Zamkowego, członek Zarządu Koła Przewodników i aktywny działacz tego Stowarzyszenia, uczestnik kursów dla kandydatów na przewodników oraz członek komisji egzaminacyjnej tych kursów. Jego pasją i przygodą życia był Zamek.

 

W 2000 r. w ramach Stowarzyszenia Anno Domini 1410 zainicjował i później współpracował z Muzeum przy kolejnych edycjach imprezy plenerowej „Oblężenie Malborka”.

 

Był człowiekiem kompromisu, którego dewizą było nie szkodzić, a kiedy można - pomagać. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielkiej życzliwości, otwarty, uczciwy, zawsze gotowy do współpracy.