PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna onlineStraty wojenneRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydawnictwo / WYDAWNICTWA ALBUMOWE

Zamek w Malborku 1882-1945, Ryszard Rząd, Malbork 2018

 

 

Zamek w Malborku-światowej rangi atrakcja turystyczna, która piękno swoje zawdzięcza w dużej mierze pracom konserwatorskim prowadzonym przed 1945 rokiem. Potrzeba ciągłego uzupełniania wiedzy na ten temat skłoniła Muzeum do trzeciego już wydania ww. publikacji. Zamek malborski przeszedł we wspomnianym okresie gruntowną metamorfozę. Prześledzić ją możemy dzięki setkom wyjątkowym fotografii, które znakomicie przybliżają metody i narzędzia pracy ówczesnych konserwatorów i ekip budowlanych. Zdjęcia te stanowią także ciekawy materiał dotyczący obyczajowości "życia codziennego" ówczesnej epoki na wielkim placu budowy, jakim przez długie lata był zamek w Malborku. Książka została wydana w polsko-angielskiej wersji językowej. W odróżnieniu od poprzednich wydań z lat 1996 i 2002, autor znacząco zwiększył liczbę fotografii, dzięki czemu pełniej zobrazował "dni powszednie" zamku, zwłaszcza w okresie międzywojennym.

 

Publikację można kupić stacjonarnie w Muzeum Zamkowym w Malborku i online w sklepie internetowym: http://sklep5549667.homesklep.pl/pl/p/ZAMEK-W-MALBORKU-1882-1945-DNI-POWSZEDNIE-ODBUDOWY/359

NS